Okulary przeciwsłoneczne damskie – jak je wybierać?

Okulary przeciwsłoneczne damskie są właściwie artykułem pierwszej potrzeby dla wszystkich kobiet (o czym więcej pod tym linkiem: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne_Damskie-416.html), które chcą nie tylko stylowo i modnie wyglądać, ale także odpowiednio zadbać o swoje oczy. Jak wybrać model najbardziej optymalny?

Okulary przeciwsłoneczne damskie są właściwie artykułem pierwszej potrzeby dla wszystkich kobiet

Autor zdjęcia: georgia.kral

Niezłym pomysłem jest kupowanie okularów wyłącznie od sprawdzonych producentów i uznanych światowych marek. Tylko one dadzą nam bowiem gwarancję posiadania filtrów ochronnych przeciwko szkodliwemu promieniowaniu UV. Należy też zwrócić uwagę na takie parametry jak rodzaje filtrów, szkieł czy soczewek oraz na to z czego wykonane są oprawki.

Oprawki mogą być bardzo lekkie, ale bywa, iż ich wytrzymałość nie jest zbyt wysoka, dlatego bardzo szybko mogą ulec zniszczeniu. Są więc idealne na użytek codzienny: do pracy, na uczelnię, po domu. Ale raczej trzeba ich unikać w bardziej ekstremalnych warunkach, na przykład wybierając się na wycieczkę w góry. Na tę ostatnią okazję bardziej na miejscu będą oprawki poliwęglanowe – mocne i wytrzymałe. Ponadto w razie zniszczenia zawsze można wymienić je na nowe. To rozwiązanie idealne dla wszystkich fanek sportu i outdooru. Ostatnim typem są oprawki metalowe, które odznaczają się niezwykłą wytrzymałością, jednak nie są one zbyt lekkie.

Jaki kształt twarzy, takie okulary

Na koniec warto pamiętać, że tak jak ubrania czy biżuterię, okulary przeciwsłoneczne najlepiej wybierać także pod kątem kształtu twarzy. Nie we wszystkich modelach prezentujemy się równie dobrze. Powodzenia!