Kupujemy dobre okulary przeciwsłoneczne nie wychodząc z domu

Okulary przeciwsłoneczne to obowiązkowy dodatek do letniego stroju. Traktowane jako świetne dopełnienie stylistyczne, przede wszystkim są ważną ochroną oczu przed niekorzystnym działaniem promieni UV. Trzeba jednak wiedzieć, że nie wszystkie szkła w tym samym stopniu chronią przed słońcem. Te lepsze są jednak dość kosztowne. Jeśli chcemy kupić wysokiej klasy, ale niedrogie okulary przeciwsłoneczne sklep internetowy wydaje się najrozsądniejszym punktem ich nabycia. Specyfika handlu on-line sprawia, że większość produktów, w tym też okulary kupowane drogą elektroniczną są tańsze od tych dostępnych w sklepach stacjonarnych. Należy jednak pamiętać o wyjątkowej ostrożności podczas wyboru konkretnego towaru.

Jak kupować okulary w sklepie on-line?

Okulary przeciwsłoneczne to obowiązkowy dodatek do letniego stroju

Autor zdjęcia: adifansnet

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że wybór okularów to nie tylko kwestia ich designu, ale też wielkości, rozstawu szkieł i stopnia przyciemnienia. Najlepiej jest stosować się do wskazówek na stronie sprzedawcy. Można też znaleźć szczegółowe porady na innych stronach o kupowaniu okularów on-line.

Zanim kupimy okulary przeciwsłoneczne w sklepie internetowym, warto dobrze przygotować się do ich wyboru. Trzeba m.in. zmierzyć jaka jest odległość między centralnymi punktami źrenic. W ten sposób określimy wartość znaną jako PD.

Ważną kwestią jest wybór szkieł. Na rynku dostępne są okulary przeciwsłoneczne ze szkłami o barwie:

  • brązowej
  • szarej/szarozielonej
  • żółtej/pomarańczowej.

Różnią się one od siebie efektem wizualnym, jaki dają i właściwościami. Te brązowe dobrze zatrzymują światło niebieskie i dają mocny kontrast między zielenią a błękitem. Szare zachowują kolorystykę przedmiotów i pozwalają łatwo odnaleźć się w każdym otoczeniu. Żółte są idealne w pochmurne dni, bo poprawiają kontrast kolorów. Warto jednak zwrócić uwagę, by poziom zabarwienia był nie niższy niż 75%, bo tylko wtedy spełnią swoją rolę ochronną.