Co warto wiedzieć o okularach przeciwsłonecznych?

Większości osób wydaje się, że okulary przeciwsłoneczne męskie służą facetom, którzy chcą ochronić swój wzrok przed działaniem słońca. Oczywiście dobre produkty z tej kategorii przydają się, kiedy na dworze są duże temperatury i nie brakuje promieni słonecznych. Oczywiście odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne męskie gwarantują mężczyznom pełną ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Trzeba zaznaczyć, że te produkty mają także inne zastosowanie, o którym nie każdy zdaję sobie sprawę. Wszystko zależy tak naprawdę od koloru soczewek.

Okulary przeciwsłoneczne męskie – jakie znaczenie ma zabarwienie szkieł?

Większości osób wydaje się, że okulary przeciwsłoneczne męskie służą facetom, którzy chcą ochronić swój wzrok przed działaniem słońca

Autor zdjęcia: VikramDeep

Jeśli myśleliście, że kolor soczewek nie ma żadnego znaczenia, to byliście w błędzie. Warto bowiem wiedzieć, że szkła zabarwione na brązowo w jak najlepszym stopniu zatrzymują światło niebieskie, które wywołuje najbardziej intensywne odczucie olśnienia. Warto dodać, że ten kolor podnosi także kontrast koloru trawy na tle niebieskiego nieba. Z kolei barwa szara albo szarozielona nie zmienia koloru otaczających przedmiotów, co w największym stopniu ułatwia ocenę odległości. Jest to naprawdę bardzo istotny aspekt.

Tymczasem okulary przeciwsłoneczne męskie, które mają soczewki żółte albo pomarańczowe poprawiają kontrast widzenia w pochmurny dzień (więcej tutaj). Warto także zwrócić uwagę na jeszcze inny aspekt. To stopień zabarwienia szkieł. Najlepszą ochronę zapewniają te zabarwione w okolicach 75%, ale przy występowaniu silnego nasłonecznienia (około 90%). Wybierając okulary warto zwrócić uwagę na wszystkie te parametry, aby zapewnić sobie największy komfort.